A Awards 2018 Sahiplerini Buldu

Dün gece sakin bir tören ile A Awards 2018 sahiplerini buldu. İlk kez katıldığım töreni biraz daha görkemli beklerdim. Çünkü sonuçta Türkiye’nin en önde gelen Açıkhava Reklam firmalarının ve ajanslarının bir arada olduğu bir etkinlikti. Ancak etkinliğin yapıldığı Rahmi Koç Müzesinin hakkını yiyemeyeceğim. Etkinliğe çok farklı bir ambiyans kattı.

Bu yıl ki belirlenen tema “Sokak Sanatçıları”ydı. Açıkhava Reklamlarının hedef kitlesinin sokaklar olmasından dolayı çok doğru bir yaklaşım. Ancak etkinlik süresince farklı farklı zamanlarda ve yerlerde karşımıza Sokak Sanatçıları performans sergileseydi beni daha da mutlu edebilirdi. Etkinlik

başlangıcındaki Kokteyl kısmında dijital müzik yerinde katılımcılara daha keyifli zaman geçirmeleri sağlanabilirdi.

20:00’da tam planlandığı zamanda başladı. Önce ARVAK Başkanı Ayhan Tezcan kısa bir konuşma yaptı. Trafik durumundan dolayı özürlerini iletmesi gerçekten büyük bir incelikti. Bundan bahsetmeden geçmem şahsına karşı bir saygısızlık olacaktır. Böyle naif bir şekilde konuşmaya başlamak herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey olarak düşünmüyorum.
İlk ödül kategorisi olarak A Awards Junior karşıladı. Üniversite öğrencilerine böyle bir şans tanınması gayet güzel bir şey. Hem sektöre aranan yeni kanları bulmak hem de öğrencileri bu şekilde teşvik ederek bir yol gösterilmesi bir başarı. İlk olarak Özel Üniversitelerin ödül alması bir Devlet Üniversitesi mezunu olarak benim içimi burksa da 2.lik ödülünü (Eskişehir Anadolu Üniversitesi) ve 1.lik ödülünü (Ankara Üniversitesi) Devlet Üniversitelerinin kazanması gururumu okşamadı değil. Malum Devlet Üniversitelerinin elindeki imkanlar çok çeşitli olmamasına rağmen içlerinde çok büyük cevherler barındırıyor. Bu cevherler kesinlikle ödüllendirilerek bilhassa kazılıp çıkarılmalı.

Diğer başlıklar hakkında çok konuşmak istemiyorum. Çünkü günlük hayatta çokca diyemeyeceğim çünkü hiç göremediğimiz özel uygulama çalışmalarıyla karşılaştık. Ödül alan çalışmaların hiç birini sahada göremedim. En İyi Açıkhava Reklamı ödülüyle beraber toplam 5 ödül alan “Mc Donald’s Üşüyen Elleri Isıtıyor” kampanyası çok ilgimi çekti. Sahada birebir görüp etkileşime girmek isteyeceğim bir çalışmaydı ancak ne yazık ki karşılaşamadım. Umarım bu tarz özel uygulamaları her kampanyada bir çok yerde görüp yayılmasını sağlayabiliriz. Çünkü Açıkhava insanlarla birebir etkileşime girebilecek yegane mecralardan biri.

Umarım her sene böyle başarılı işleri daha fazla artarak görebiliriz. Sadece lokasyon olarak değil aynı zamanda daha fazla marka olarak da…

Seneye görüşmek dileğiyle.
Teşekkürler ARVAK.
Teşekkürler Fors Medya.