Geri Dönüş

Herkese Merhabalar,
Tam olarak 5 aydır sizlerden ayrı kalmışım. Tamı tamına 5 ay.
Bloğunu hiç özlemedin mi diye sorabilirsiniz. İtiraf ediyorum. Çok ama çok özledim. Ama her

nedense bir türlü zaman bulup size geri dönemedim. Bir türlü Blogger altyapısına girip klavyemdeki tuşlara ellerimi uzatamadım. Haklısınız, aslında zamanım bol bol vardı ama yazmaya bir türlü hazır hissedemedim kendimi.

Şimdi neden geri döndüm peki? Onca zaman geçmişken neden şimdi? Açıkcası bende bir açıklama bulamıyorum. Şu an ofiste masamda oturuyorum ve internette savsaklamaktansa burada bir şeyler karalamak daha mantıklı geldi. Size yazmıyorum aslında. Bir şeyler karalamak ismini vermek daha mantıklı bu duruma. Çünkü anlatacağım çok şey var ve bu kısa zamana sığdırmak hiç de mantıklı değil.
Aslında çok hevesli başlamıştım blog yazmaya. Sürekli bir şeyler yazıp paylaşmak çok mutlu ediyordu. Sonra aklıma bir kitap projesi geldi. Kelimeler, cümleler ve paragraflar parmaklarımdan akıp yazıya geçmeye başladı. Tabi kitap düşüncesi daha ağır bastığından dolayı blog ikinci planda kaldı.
Kitap konusunda ne durumdasın derseniz; hala ilk başladığım durumunda. Onu da çok boşladım. O da bir yandan beni bekliyor. Ama önceliğimi bloguma vereceğim bundan sonra.
Her ne kadar engel olarak görmek çok doğru olmasa da bir bilgisayarım yok. İş yerimin bana tahsis ettiği notebooku kullanıyorum her şey için. Akşamları eve götürüp sabah tekrar ofise geri taşımak inanın çok zor geliyor. Eve gidip bilgisayarı açtığımda masaüstümde o gün ve hafta yaptığım, yapacağım veya takip ettiğim işlere ait dosyaları görünce heves namına hiç bir şey kalmıyor, kalamıyor. Kendimi tekrar ofis ortamında hissedip, çalışmam gerektiğini düşünmeye başlıyorum. Çünkü hepimiz çalışmak durumundayız. Şu ekonomik ortamda bir dakika diyebileceğimiz bir zamanımız bile yok  esasında.
Yazımı burada bitirmek durumundayım. Daha da uzatıp boş muhabbet yapmanın bir anlamı yok.
Elimden geldiğince buralardayım artık. Size güzel bir eser ile veda etmek istiyorum. Hoş kalın. Hoşca kalın. Sağlık, mutluluk ve neşe her daim sizinle kalsın.